Mindvue. Z perspektywy umysłu.

Mindvue to butik rozwojowo-doradczy na rzecz poprawy jakości życia poprzez wzmacnianie zdrowia psychicznego oraz współpracę z liderami dobrostanu i zrównoważonego rozwoju w organizacjach.

Nazywam się Anna Chodzińska i od 2019 roku rozwijam Mindvue.

Mindvue ma źródło w przekonaniu, że lepsze rozumienie siebie (samoświadomość i samoprzywództwo), troska o zdrowie i wrażliwość społeczna są fundamentem kreatywności i współdziałania na rzecz dobrego życia i zrównoważonego rozwoju.

Na każdego z nas wpływają wyzwania współczesności, takie jak niepewność jutra, kompleksowość problemów, polaryzacja, kryzys klimatyczny czy nierówności społeczne. To wszystko, oprócz indywidualnych czynników, może wpływać na obniżanie jakości życia. Chroniczny stres jest związany z częstszym występowaniem wielu chorób psychicznych i fizycznych, a 62% Polaków przyznaje, że stresuje się raz w tygodniu lub częściej,  w tym dla 34% zródłem stresu jest praca.

Rozwijanie odporności psychicznej, prewencja chronicznego stresu i jego skutków oraz budowanie kultury dobrostanu są krytyczne dla wzmacniania zdrowia, rozwoju osobistego, aktywizacji oraz budowania kapitału społecznego, aby wspólnie lepiej radzić sobie z wyzwaniami współczesności.

W pracy z klientami wykorzystuję doświadczenie, wiedzę i umiejętności jako:

  • Praktyk uważności i certyfikowana Nauczycielka Mindfulness wg programu MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) oraz Advanced Trauma-Sensitive Mindfulness (David Treleaven, TSM).
  • Psycholog – dyplom 5-letnich studiów magisterskich o specjalności psychologia kliniczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
  • Menedżer m.in. w obszarze zarządzania talentami, zarządzania projektami transformacyjnymi i programami rozwoju liderów oraz rozwiązań wspierających zmiany kultury organizacyjnej.
  • Pasjonatka design’u i myślenia systemowego na rzecz zmian społecznych i zrównoważonego rozwoju.

Nieustanie rozwijam osobiste kompetencje i kulturę pracy, m.in. poprzez regularny udział w odosobnieniach medytacyjnych czy szkoleniach z projektowania i facylitowania programów rozwojowych. Aktualnie jestem w trakcie kursu Traumatic Stress Studies w Trauma Research Foundations (Bessel van der Kolk i inni).
Ukończyłam też m.in. szkolenia podstawowe z zakresu coachingu (Coaching Essentials, CoachWise), pomocy psychologicznej oraz Terapii Systemowej i Gestalt.

Na stałe współpracuję z międzynarodową firmą doradczo-szkoleniową Potential Project, gdzie wspieram liderów i organizacje w zmianie  m.in. opartej na rozwijaniu uważności i współczucia.

Więcej informacji na temat moich dotychczasowych doświadczeń zawodowych znajdziesz tutaj.

A poza tym uwielbiam dobrą kawę, muzykę na żywo i moją rodzinę. Spotkasz mnie w Warszawie lub w Ustce – z miłości do Bałtyku i Pomorza.

Więcej inspiracji @mindvue